Fakulta podnikohospodářská VŠE

Vysoká škola ekonomická v Praze

Fakulta podnikohospodářská VŠE patří mezi nejvýznamnější fakulty zaměřené na oblast managementu v regionu střední a východní Evropy. Posláním fakulty je příprava budoucích manažerů, kteří budou úspěšně řídit podniky či neziskové organizace v mezinárodním prostředí. Absolventi fakulty nacházejí uplatnění v mezinárodních korporacích, v malých a středních podnicích, v kulturních a neziskových organizacích nebo zakládají vlastní firmy.

Poštovní adresa nám. Winstona Churchilla 4, 130 67 Praha
Telefon +420 224 098 412
Fax +420 224 098 712
E-mail dudova@vse.cz
Zaměření školy Ekonomie
Typ školy Veřejná

Obory a zeměření

Obor, zaměření Typ studia Titul
Ekonomika a managementPodniková ekonomika a management Prezenční Bc.
Ekonomika a managementArts management Prezenční Bc.
Ekonomika a managementCorporate Finance and Management (v anglickém jazyce) Prezenční Bc.
Ekonomika a managementЭкономика предприятия и менеджмент (v ruském jazyce) Prezenční Bc.
Ekonomika a managementPodniková ekonomika a management Prezenční Ing.
Ekonomika a managementArts management Prezenční Ing.
Ekonomika a managementInternational Management (v anglickém jazyce) Prezenční Ing.

Příjmací řízení

Přijímací řízení do bakalářských programů: http://fph.vse.cz/zajemci-o-studium/bakalarske-studium/

Přijímací řízení do magisterských programů: http://fph.vse.cz/zajemci-o-studium/magisterske-studium/

Informace jsou aktualizovány vždy v průběhu měsíce října.

Podrobné informace o škole

Na Fakultě podnikohospodářské v současnosti studuje přibližně 3 000 studentů. Fakulta nabízí studijní obory na bakalářském, magisterském i doktorském stupni studia. Dva obory fakulty, International Management (CEMS) a Podniková ekonomika a management, se jako jediné české obory pravidelně umisťují v prestižním žebříčku Financial Times, ve kterém se nacházejí nejlepší magisterské manažerské programy z celého světa. V roce 2014 obsadil obor International Management (CEMS) 5. místo a obor Podniková ekonomika a management 69. místo z programů, kterým se do hodnocení Financial Times podařilo kvalifikovat při splnění náročných vstupních kritérií.

Vlajkovou lodí fakulty je prestižní studijní obor navazujícího ma­gisterského studia International Management (CEMS). Fakulta ho realizuje ve spolupráci s 29 špičkovými světovými univerzitami, jako je např. University of St. Gallen, Università Bocconi, London School of Economics and Political Science, HEC Paris či ESADE Business School. O výlučnosti tohoto programu svědčí skutečnost, že z každé země může být členem CEMS pouze jedna univerzita, jejíž úroveň je velmi pečlivě posuzována.

Na Fakultě podnikohospodářské mohou zájemci studovat v několika oborech vyučovaných v anglickém a ruském jazyce. Výuka v cizích jazycích je ovšem i povinnou součástí všech studijních oborů v českém jazyce. Velké množství studentů fakulty navíc vyjíždí na semestrální studijní pobyty na partnerských zahraničních univerzitách VŠE.

Studentům magisterského studia nabízí fakulta nadstandardní vzdělávací a tréninkový program Honors Academia. Tento program je určen pro talentované studenty, kteří mají zájem rozvíjet své znalosti a dovednosti nad rámec běžných studijních povinností. Součástí programu je výuka atraktivních předmětů vyučovaných exkluzivně pro studenty programu, exkurze či projekty ve spolupráci s partnerskými firmami.

Fakulta zajišťuje rovněž program MBA, který je akreditován prestižní mezinárodní akreditací FIBAA (Foundation for International Business Administration Accreditation). Tato mezinárodní akreditace potvrzuje vysokou kvalitu studia v souladu s přísnými mezinárodními požadavky, a staví tak výuku MBA na Fakultě podnikohospodářské na úroveň MBA programů v západní Evropě.